یکی از دغدغه مهم کارفرمایان کشف راه‌ های کاهش هزینه ساختمان‌ سازی است؛ زیرا آن‌ها قصد دارند هزینه ساخت‌وساز خود را با حفظ کیفیت ساختمان کاهش دهند و از این طریق بتوانند سازه‌های بزرگ و بیشتری بسازند. لذا به دنبال روش‌های کاهش هزینه ساختمان‌سازی هستند که گروه رویش می‌تواند در این مورد آن‌ها را بهتر کمک کند.

راهکارهای کاهش هزینه ساخت ساختمان

راهکارهای کاهش هزینه ساخت ساختمان

 1. خرید مصالح ساختمانی از توزیع‌کنندگان اصلی
 2. کیفیت را فدای قیمت نکنید
 3. خرید مصالح ساختمانی مورد نیاز با حداکثر سرمایه
 4. پیش‌خرید مصالح ساختمانی و محصولات مورد نیاز
 5. خرید نقدی مصالح ساختمانی
 6. شناسایی نوسانات بازار مصالح
 7. بررسی درست قیمت تمام شده مصالح ساختمانی مختلف
 8. ساده گرفتن پلان سازه
 9. ساخت خانه با فناوری پیش ساخته
 10. همکاری با تیم مهندسی ثابت
 11. خرید مصالح با هزینه نگهداری کم
 12. استفاده از مصالح ساختمانی دسته دوم

خرید مصالح ساختمانی از توزیع‌کنندگان اصلی

یکی از راه‌ های کاهش هزینه ساختمان‌ سازی خرید مصالح ساختمانی از توزیع‌کنندگان اصلی است. این کار به شما کمک می‌کند تا مصالح ساختمانی خود را با قیمت کمتر و کیفیت بیشتر خریداری کنید. در حالی که خرید مصالح ساختمانی از واسطه‌گران می‌تواند هزینه ساخت‌وساز شما را افزایش دهد. هر چند که مواقع امکان دسترسی به این واسطه‌گرها بسیار راحت است؛ اما می‌تواند هزینه ساخت و ساز شما را افزایش دهد.

کیفیت را فدای قیمت نکنید

همان گونه که می‌دانید خرید مصالح ساختمانی ارزان می‌تواند روی هزینه ساخت‌وساز شما مؤثر باشد و آن‌ها را کاهش دهد؛ اما به یاد داشته باشید که هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست و خرید مصالح ساختمانی ارزان قیمت می‌تواند روی پروژه ساختمانی شما مؤثر باشد و به آن صدمه بزند. این کار می‌تواند هزینه‌های جانبی شما را زیاد کند. در همین خصوص مهندسان ساختمان‌سازی زیادی اعتبار خود را از دست داده‌اند؛ بنابراین شما نباید به هر دلیلی از مصالح ساختمانی ارزان قیمت خریداری کنید.

خرید مصالح ساختمانی مورد نیاز با حداکثر سرمایه

یکی از راه‌ های کاهش هزینه ساختمان‌ سازی این است که شما با حداکثر سرمایه اولیه خود مصالح ساختمانی خریداری کنید؛ زیرا بازار مصالح ساختمانی کشور یکی از بازارهای پر نوسانی است که قیمت مصالح ساختمانی در آن هر لحظه تغییر می‌کند. به طوری که شما با خرید مصالح ساختمانی در ابتدای پروژه می‌توانید از بحران افزایش قیمت آن در امان بمانید؛ زیرا در حال حاضر ساختمان‌های زیادی به خاطر نوسانات قیمت مصالح ساختمانی شکست خوردند و باید سرمایه زیادی را برای ادامه پروژه خود جمع‌آوری کنند.

پیش‌خرید مصالح ساختمانی و محصولات مورد نیاز

شما برای این که هزینه ساختمان‌سازی خود را کاهش دهید می‌توانید محصولات خود را پیش‌خرید نمایید. برای این کار می‌توانید با شرکت رویش همکاری کنید و مبلغی از هزینه خرید محصولات خود را در ابتدای قرارداد و بخشی از آن را در زمان تحویل مصالح ساختمانی پرداخت کنید؛ زیرا همان گونه که میدانید قیمت مصالح ساختمانی به شدت افزایش می‌یابد و برای همین می‌تواند روی هزینه ساخت‌وساز شما مؤثر باشد.

خرید نقدی مصالح ساختمانی

برخی از کارفرمایان ضمن این که پول نقد برای خرید مصالح ساختمانی خود دارند؛ اما ترجیح می‌دهند آن‌ها را با چک‌های بانکی خریداری کنند. به یاد داشته باشید در این روش فروشندگان مصالح ساختمانی هزینه‌ سود بانکی و ریسک پاس نشدن چک را به قیمت محصول اضافه می‌کنند. لذا می‌تواند هزینه تمام شده مصالح ساختمانی شما را افزایش دهد. در این موقع اگر شما با پول نقد مصالح ساختمانی را خریداری کنید می‌توانید تخفیف بیشتری از فروشندگان دریافت نمایید. لذا این روش می‌تواند هزینه ساخت‌وساز شما را در تمام مراحل ساخت ساختمان کاهش دهد.

شناسایی نوسانات بازار مصالح

یکی از راه‌ های کاهش هزینه ساختمان‌ سازی این است که شما باید با سیاست‌های خرید و فروش مصالح ساختمانی آشنایی داشته باشید. به عنوان مثال قیمت برخی از مصالح ساختمانی در برخی از فصول سال تغییر می‌کند. لذا شما با شناسایی آن‌ها می‌توانید اقدام به خرید مصالح ساختمانی کنید و با این کار هزینه ساخت‌وساز خود را کاهش دهید.

بررسی درست قیمت تمام شده مصالح ساختمانی مختلف

معمولا برخی از خریداران مصالح ساختمانی نمی‌توانند قیمت درست و تمام شده‌ای را مصالح ساختمانی مورد نیاز خود را تعیین کنند. این افراد معمولا قیمت مصالح ساختمانی را بر اساس واحد اندازه‌گیری می‌کنند. به عنوان مثال افراد زیادی فکر می‌کنند قیمت هر متر مربع نمای سنگ کلاسیک، کامپوزیت و نمای GFRC نسبت به سایر نماها گران‌تر است. در حالی در نمای سنگ رومی به دلیل این که برجستگی‌ها و بیرون رفتگی‌های زیادی وجود دارد هزینه تمام شده هر متر مربع آن نسبت به نمای کامپوزیت حدود ۳۰ الی ۵۰ درصد بیشتر است.

ساده گرفتن پلان سازه | راه‌های کاهش هزینه ساختمان‌سازی

یکی از راه‌ های کاهش هزینه ساختمان‌ سازی این است که شما نقشه طراحی ساختمان خود را آسان بگیرید و آن‌ها را بدون جزئیات ساخته و سعی کنید قسمت‌های اضافی را حذف نمایید. این کار می‌تواند روی هزینه نهایی ساختمان‌سازی شما مؤثر باشد و آن را کاهش دهد. البته به یاد داشته باشید که چینش فضای سازه و تلفیق قسمت‌های مختلف خانه با هم می‌تواند ضمن این که طراحی داخلی خانه شما را مدرن کند، روی کاهش هزینه ساختمان‌سازی شما مؤثر باشد؛ بنابراین اگر نقشه ساختمان شما به درستی طراحی نشود باید هزینه زیادی را برای آن پرداخت کنید.

ساخت خانه با فناوری پیش ساخته

یکی از راه‌ های کاهش هزینه ساختمان‌ سازی استفاده از فناوری پیش ساخته است. ساختمان‌های پیش ساخته به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که نوع مصالح و موادی که در آن‌ها به کار برده شده است از مهم‌ترین عوامل دسته‌بندی آن‌ها هستند. به عنوان مثال در ساختمان‌های پیش ساخته بتنی از اسکلت‌های سبک و فلزی استفاده می‌کنند. دیواره این سازه‌ها با بتن‌های سبک محکم می‌شوند که ضمن حفظ استحکام ساختمان و مقاوم‌ سازی ساختمان سازه یکپارچه‌ای را طراحی و تولید کند. بعد از آن شما می‌توانید با پوشش‌های مختلف رنگ، گچ‌ کاری، پی وی سی، سنگ، تایل و غیره داخل ساختمان را زیباسازی کنید. در این نوع ساختمان‌سازی‌های پیش ساخته به هیچ گونه عملیات ساختمان‌سازی نیاز ندارید و خیلی راحت می‌توانید آن‌ها را اجرا نمایید.

همکاری با تیم مهندسی ثابت

بخش زیادی از هزینه ساخت‌وسازها مربوط به نیروهایی است که در پروژه مشغول به کار هستند؛ بنابراین برای این که شما بتوانید هزینه ساختمان‌سازی خود را کاهش دهید و پروژه ساختمانی خود را سریع‌تر تمام کنید بهتر است با یک گروه مهندسی همکاری نمایید؛ زیرا در صورتی که شما تمام مراحل ساخت ساختمان خود را با یک گروه ادامه دهید آن‌ها تخفیف‌های ویژه‌ای را به شما خواهند داد.

خرید مصالح با هزینه نگهداری کم

یکی از راه‌های کاهش هزینه ساختمان‌سازی استفاده از مصالح ساختمانی با هزینه نگهداری کم است. به عنوان مثال مصالح ساختمانی صفحات سیمانی نما، مصالح فلزی سقف و غیره هزینه نگهداری کمی دارند و شما می‌توانید آن‌ها را برای مدت طولانی استفاده نمایید. هر چند که هزینه خرید و نصب آن‌ها در برخی مواقع می‌تواند زیاد باشد؛ اما در دراز مدت می‌تواند آن‌ها را جبران نماید.

استفاده از مصالح ساختمانی دسته دوم

یکی از راه‌ های کاهش هزینه ساختمان‌ سازی استفاده از مصالح ساختمانی دسته دوم است. هر چند که شما به هنگام خرید مصالح ساختمانی دسته دوم به کیفیت و استقامت آن‌ها تو جه کنید و سعی نمایید از مصالح ساختمانی که مقاومت ساختمان شما را کاهش می‌دهند، خریداری نکنید؛ اما به یاد داشته باید که خرید و استفاده از آن‌ها می‌توانند روی کاهش هزینه ساختمان‌سازی شما مؤثر باشند.

خلاصه

کارفرمایان و مهندسان ساختمان‌سازی به دنبال راه‌ های کاهش هزینه ساختمان‌ سازی هستند که راه‌های زیادی را در این خصوص امتحان کرده‌اند. هر چند که استفاده از روش‌های مختلف ساختمان‌سازی می‌تواند روی کاهش هزینه شما مؤثر باشد؛ اما دقت کنید که کیفیت و استحکام ساختمان خود را کاهش ندهید و آن را در تمام مراحل ساختمان‌سازی مدنظر قرار دهید تا طبق قانون مقاوم‌ سازی ساختمان یک سازه مقاوم در برابر زلزله بسازید. گروه مهندسی رویش با سابقه چندین ساله در زمینه ساخت‌وساز پروژه‌های مختلف عمرانی و ساختمانی قادر است ساختمان‌های شما را با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت بسازد. لذا برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با آن‌ها صحبت نمایید.

برای ارتباط با کارشناسان و مهندسان گروه رویش با شماره ۳۴۵۵۷۱۶۴-۰۲۳ تماس بگیرید.

مطالب مرتبط